Air Canada je dobila prvi Boeing 767 u teretnoj inačici koji će letjeti za Air Canada Cargo, te se sa time vraćaju teretni zrakoplovi u flotu tog zračnog prijevoznika.
Povijest Air Canada Carga je tekla ovako:
Trans-Canada Air Lines (TCA) je 1. 9. 1937. prevezao prve putnike iz Vancouvera za Seattle, a vreće s poštom na tom letu su značile početak Air Canada Carga.
U 1943. TCA je dobio posao prijevoza pošte, tereta i putnika iz Montreala do Škotske sa stajanjima u Reykjaviku. Na inauguracijskom letu bilo je 4 tone prioritetnog tereta.
Do 1946. TCA je imao dvije vrste usluga za prijevoz robe. Prva je bila „Air Express” za male pošiljke, a „Air Freight” je bila usluga za ostali teret sa specificiranom minimalnom težinom. Veliki potencijal u prijevozu tereta je nagnao TCA pokrenuti treću uslugu pod nazivom „Air Cargo” koja je kanadskim proizvođačima i distributerima po prvi puta pružila mogućnost transkontinentalnog prijevoza.
TCA je također naručivao nove zrakoplove uključujući i zrakoplov Bristol 170 Mark 31 za prijevoz tereta između Montreala, Toronta i New Yorka. Tri su zrakoplova letjela na toj ruti između 1953. i 1955., ali, nažalost, ovi zrakoplovi su imali vrlo kratku povijest u TCA-u jer nisu bili isplativi za transkontinentalni prijevoz tereta.
TCA je 1. 1. 1965. promijenio ime u Air Canadu, a kako je teretni promet i dalje rastao, naručivali su se novi zrakoplovi. Čvorište u Torontu je udvostručilo promet .
Air Canada je ubrzo započela s garantiranim međunarodnim prijevozom malih paketa. Air Canada Cargo je nastao 1977. i izdvojio se u zasebno profitno središte, te je tada imao prihod od 150.000 američkih dolara.
U idućim godinama, Air Canada je kupila tri Boeinga 727-100 u teretnoj i dva Boeinga 747 u combi inačici (dio kabine je predviđen za putnike, a dio za teret).
Jedno od najzanimljivijih bojanja teretnih zrakoplova 1980-tih nosili su zrakoplovi DC-8-73F. Ostali su u floti do 1990-tih kad ih je Air Canada umirovila. S time je ugašeno letenje na domaćim letovima od strane Air Canada Carga nakon 34 godine letenja s DC-8.
U tom su razdoblju u promet uvedeni standardizirani unit load devices (ULD) za teretni prijevoz na širokotrupnim zrakopovima, uključujući Boeinge 767, kao i za uskotrupne Airbuse A320 koji su se nalazili u floti Air Canade.
U 2021. Air Canada Cargo je najveći kanadski zračni teretni prijevoznik, mjereno prema kapacitetu, s prisutnošću u više od 50 zemalja. Svoja čvorišta ima u Montrealu, Torontu, Vancouveru, Chicagu, Londonu i Frankfurtu. Tijekom pandemije COVID-19, Air Canada je prenamjenila nekoliko zrakoplova Boeing 777 i Airbus A330 u teretne zrakoplove uklanjanjem putničkih sjedala iz kabine, te je tako u zrakoplovu omogućen dodatan prostor za teret. Air Canada je jedan od rijetkih zračnih prijevoznika koji je uprihodio preko jedne milijarde američkih dolara od teretnog prijevoza povezujući više od 100 odredišta putem domaćih i međunarodnih putničkih letova te letova isključivo za teretni prijevoz.